Спеціальний випуск до Дня відкритих дверей
Переднє слово
▼
Што дєлать
▼
Переваги навчання
▼
Огляд спеціальностей
▼
Організації
▼
Гуртожиток
Переднє слово
Привіт, потенційний фрешику КМА!
Новина номер 1 – усе, що ти читаєш зараз і читатимеш надалі, – для тебе. Так, багато днів поспіль над цим номером працювала купа-купезна людей, аби зібрати усі максимально корисні речі про Могилянку в одному місці. Таким чином, ми плавно переходимо до новини номер 2: тут ти знайдеш багато корисної інфи, відповіді на запитання, які давно хвилювали, відгуки реальних студентів про їхні спеціальності, коментарі найактивніших могилянців з приводу безлічі студентських організацій та ініціатив, у яких так легко заплутатись. Тут все, про що ти хотів(ла) дізнатися. І навіть більше. Уся команда СВ правда старалася.
СВ. Хто ми, власне, є? СВ – «Спудейський вісник». Могилянське газета. Маленька могилянська родина. Ми пишемо про КМА і для КМА. Ми пишемо, бо Могилянка справді цікава. Це місце, де постійно кипить життя, це свято, що завжди з тобою. Свято, яке творять люди. Неймовірно талановиті. Неймовірно яскраві. Унікальні. Цікаві. Тому так, ось він – наш великий яскравий світ. Читай та відчувай.
Велкам.
Аріна Кравченко,
головна редакторка «Спудейського вісника»
Што дєлать
Вітаю, десятки недоспаних ночей, сотні скасованих зустрічей, тисячі походів до репетиторів, гори списаних зошитів, стоси книжок з підготовки до ЗНО — усе це вже зовсім скоро буде позаду. Залишився останній постріл — саме ЗНО. І прожити з цією думкою аж до червня — це як мінімум стрес, а як максимум — безпробудна істерика. І якщо раптом ти панікуєш уже зараз, саме цієї хвилини, читаючи ці рядки, «Спудейський вісник» поспішає на допомогу. Отож, так, топ моїх порад:
- Keep calm. Це по-перше. Легко сказати — важко зробити. Знаю. Особливо після того, як увесь рік (а може й більше?) тобі капали на мозок тим, що мовляв не складеш класно ЗНО, вважай, що можна було не народжуватися. Сенсу жити не має, а єдина і найкраща перспектива — тікати з городу та жити на десь на станції метро. Що й казати, звучить сумно. Але реаліті полягає в тому, що так не станеться. Складеш ти ЗНО чи ні — ти влаштуєшся і знайдеш себе. Адже сучасний світ — це щось набагато більш широке й цікаве, ніж те, про що ми щоденно чуємо в страшилках викладачів. Світ сьогодні гнучкий та непередбачуваний, тому ти ніколи не знаєш, чим займатимешся завтра. Keep calm, адже ані твій бал, ані те, скільки ЗНОшних книжок ти опрацював(ла), не гарантують виключно успішне чи неуспішне майбутнє. ЗНО — не кінець життя, не точка неповернення, не подолавши яку ти не матимеш майбутнього. Університет — це чудово, але це не гарантія абсолютного щастя.
Окей, а тепер припустимо, що ти не вступив(ла). Просто припустимо. Що робитимеш? Робота, волонтерство, обміни, подорожі, досвід. Звучить же круто. Зовсім не страшно, зовсім не депресивно. Шкода, що цього ніхто не сказав у свій час мені. Тому relax. Нє, ти готуйся звичайно, але не вмирай. Адже у будь-якому разі все буде круто.
- Їж, спи, не ламай зуби об граніт науки. Не їсти, не спати і заробляти нервові зриви — не варіант. Якщо не спатимеш — ЗНО не переживеш, якщо не їстимеш — probably теж. Тому, будь ласка, слідкуй за здоров’ям, спочивай і в жодному разі не вмирай над підручниками у ніч перед екзаменом. Нашкодити це може неймовірно. Що більше ти намагаєшся вивчити перед самим іспитом, то більшу кашу у себе в голові створюєш. Людська пам’ять — феноменальна штука, якій притаманно функція пасивного запам’ятовування. Тому гарантую, що якщо ти більш-менш сумлінно готувався(лася), твоя пам’ять тобі не зрадить і в найвідповідальніший момент, наштовхнувшись на конкретне питання, видасть правильну відповідь.
- Розумій. У жодному разі не зубри. По-перше, це важко. По-друге, це нудно. По-третє, це не має сенсу. Тупе запам’ятовування — гарантія того, що ти забудеш абсолютно все, що так старанно завчав(ла). Справа у стресі, незнайомому місці, усвідомленні, що час настав, і все інше. Прошарюй алгоритм, включай логіку, вливайся у систему. Це допоможе нереально. Чесно.
- Чітка мета = твоя перемога. Що примарніші твої мрії та амбіції, то менше шансів, що ти доповзеш до фінішу. Правда в тому, що друге дихання не відкривається, якщо для цього немає достатньо мотивації. Важливо розуміти це ще до самого іспиту. Не бійся ставити мету. Не бійся копирсатися в собі, ставити питання і чесно на них відповідати. Бути міліонером — не мета. Точніше так, мета. Але надто віддалена, аби ти влучив(ла) у яблучко саме зараз. От, скажімо, вступити в КМА — мета. Стати крутим біологом чи айтішніком — теж. Мета — закрити сесію з середнім 100. Мета — отримати 200 з історії. Це те, що вистрелить тут і зараз. Те, що дасть штурхана, і дасть саме сьогодні.
- Конкретика — це добре. Також раджу хоча б приблизно сформувати якесь бачення того, у якому саме університеті ти хотів(ла) би навчатися. Це корисно хоча б тому, що у кожного універу своя політика, менталітет, підхід, атмосфера, контингент та вимоги. Тому краще наводити фокус на щось конкретне і досліджувати вже якесь обране середовище, орієнтуватися саме на нього.
Людина створена, щоб літати, доторкатись до зірок і таке інше. Але це все не скасовує факту: що реалістичніше ти оцінюватимеш ситуацію, то більший шанс на успіх матимеш. Що краще ти прорахуєш власні шанси на вступ на ту чи іншу спеціальність, у той чи інший університет, то більший шанс матимеш не просто вступити, а вступити на бюджет, а це, погодься, дуже важливо.
- День Х. Не спізнюйся. Не психуй. Роби, що кажуть. Будь уважним(ою). Не хитруй. Ніхто не любить лапші на вухах. Не роби собі гірше. Що твоє — то твоє. Усе буде чудово. Ти — не виняток. Усі через це проходять.
- Перша думка — найкраща думка. Особисто я на 99,9% упевнена в тому, що перше, що спадає на думку після прочитання завдання — і є та сама правильна відповідь. Не аналізуй, надто багато не думай, не шукай приховані сенси чи підводні камені. Надмірне занурення може спрацювати проти тебе. Тест сам по собі — річ досить примітивна. Знову ж таки, жалкую, що ніхто не сказав цього мені.
- Максимальна заповненість. Навіть не думай залишати питання без відповіді. Пуста клітинка — апріорі фейл. Вгадуй, якщо не знаєш. Будуй гіпотези, якщо непевний(а). Це по-своєму непогана стратегія.
- No creativity is needed here. Сумно, але так, максимально зменшуй дозу креативу. План твору — твоє все. Продукування думок, які від тебе хочуть почути — теж. Так, Шевченко — кобзар і найгеніальніший поет усіх часів та народів. Так, наша мова — солов’їна. Штампуєш, отримуєш найвищий бал, забуваєш і живеш щасливо. Ну і круто пишеш, звичайно.
- Люби те, що робиш. І на останок, це життя — твоє. І одразу після ЗНО маєш обрати точно, що хоча б у найближчому майбутньому з цим життям робити. Ні в якому разі не йди вчитись кудись, бо так сказали родичі, друзі, вчителі, знайомі й не дуже знайомі люди. Погана ідея. Від А до Я. Правда в тому, що універ — це, що б там не казали, важко, якщо ти справді вчишся, прикладаєш зусилля і використовуєш ті можливості, які час від часу з’являються на горизонті. Але ще важче буде, якщо тобі буде анітрохи не цікаво. Люби те, чим доведеться займатись, і тоді навіть у найскладніші моменти, навіть у найзапарнішу ніч перед сесією, ти все-таки розумітимеш, що ти на своєму місці.
Аріна Кравченко,
головна редакторка «Спудейського вісника»
Переваги навчання
Я зробив велику помилку при вступі. Я обирав не спеціальність, на якій хотів би навчатись, а університет, що неправильно з точки зору здорового глузду. Проте зараз я усвідомлюю, що ця помилка — один з найкращих моїх вчинків. Перш за все, через могилянську спільноту. Навряд чи її можна назвати сім`єю (занадто вже вона велика), але її сконсолідованість завжди надихає. Якщо в когось є проблема/ідея — могилянці допоможуть. Іншою перевагою Могилянки для мене стало зручне розташування корпусів університету. Вони не розкидані по різним кінцям столиці, а локально зібрані на Подолі, де і погуляти можна, і каву попити, і, звісно, повчитись. Я вже не згадую приємний викладацький склад, цікаві програми курсів і загалом круте навчання в Могилянці — це і так очевидно. Цікавою особливістю навчання в КМА є академічна мобільність, тобто можливість поїхати за програмою обміну в іншу країну. У нашій академії така опція дуже популярна й доступна. Також у Могилянці можна обирати різні курси для прослуховування, навіть якщо вони не відповідають напряму твоєї спеціальності. Це можливо завдяки ЄКТС, яка використовується в нашому університеті. Фактично, студент може навчатись на екології, але з другу курсу він може прослуховувати курс «Основи літературної творчості». Загалом, якщо коротко охарактеризувати навчання в Могилянці, то це — повна свобода й плюралізм вибору. Саме це за це і люблять Могилянку.
Огляд спеціальностей
Факультет гуманітарних наук
Філософія
Філософська програма в Могилянці чи не найкраща в країні. Вона дає широку гуманітарну базу. Що це значить?
За чотири роки в стінах Могилянки вас навчать тому, чому намагаються вчити за нечувані гроші бізнес-тренери різного рівня — умінню опрацьовувати інформацію.
Читаючи важкі філософські тексти ви навчитеся відрізняти суттєве від несуттєвого, а також виявляти спекулятивні та відверто неправдиві тези в більшості текстах. На четвертому році ви реально зможете побачити, наскільки ваш спосіб мислення змінився та вдосконалився.
Філософія також вчить саморефлексії, переоцінці раніше прийнятих суджень та думок, постійному самооновлюванню в інтелектуальному плані.
Одна з особливостей могилянського підходу до філософії — можливість обрання вузькопрофільних, авторських курсів на дуже конкретні теми (філософія кінематографу, сучасна філософія свідомості тощо).
Філософія дає широкий простір для креативу в майбутньому: чітко формулювати та відстоювати власну думку, створювати її, грунтуючись не тільки на інтуїтивному, але й фактологічному.
На філософії з вами будуть навчатися дуже різні люди, з різними цінностями, думками, підходами — це дає безліч можливостей до самовдосконалення, створення корисних та цікавих контактів. Випускники філософії дуже легко пристосовуються до нових умов, завдань, можуть легко йти на контакт з багатьма різними типами людей, ця освіта додасть самовпевненості, покращить ваші соціальні навички, буде гарним підґрунтям для починань у будь-якій сфері.
Карловський Денис, ФГН -2, Філософія
Філологія(українська мова та література)
Ще з 6 класу я чітко усвідомлював, що хочу навчатись на журналістиці. А тепер я неймовірно вдячний долі за те, що 2 роки тому кардинально змінив свою думку.
Я люблю читати, я люблю писати, але обмежуватися однонаправленою діяльністю не хотів і досі не хочу. Українська філологія стала моїм порятунком. Плюралізм можливостей, який надає ця спеціальність, повністю (і навіть більше) задовольняє мої потреби. Тут я не просто читаю і пишу, а дізнаюсь, що читати і як це інтерпретувати, як правильно писати і редагувати. Дуже корисні навички, як на мене.
Процес навчання, звісно ж, вимагає певних зусиль, але особисто для мене він видався настільки цікавим та інтерактивним, що складнощів я не помічаю. Порадували й викладачі, у тому числі й тому, що переважна більшість з них — молоді, ініціативні ентузіасти, котрі знають і люблять свою справу.
У кожного з них (без винятку) вироблена позиція щодо різних предметів і явищ, їхня точка зору не нав`язлива, але в той же час “спокуслива” для пізнання. А знаєте, як весело виправляти українських знаменитостей!
А ще у нас немає перших пар. Я радію, що потрапив сюди, і бажаю людям з такими ж цінностями й захопленнями, як і в мене, відчути можливість творчого вибуху власного потенціалу.
Рудійко Ілля, українська філологі,1 курс
Культурологія
Про культорологію я мріяла (про неї хіба можна не мріяти?). Ця спеціальність для знаттєлюбних, креативних, здібних, нестандартних та відкритих світові особистостей. Ми вивчаємо не тільки поняття “культури”, її історію та перспективи розвитку.
Культорологи мають розумітися на політиці, бути обізнаними у філософії та освіченими в археології, відчувати сутність мистецтва, — нас називають мудрованими знавцями гуманітарної арени. Курси культорологів не бувають нецікавими, тим паче, коли всі викладачі — суцільний креатив, майстерність та безмежне кохання! Де у вас ще викладатимуть люди, які для певного семінару спеціально подорожують країнами світу, аби розказати, чим дихає та чи інша культура?!
Улітку на нас чекає музейна практика, адже ми маємо навчитися застосовувати навички в житті, а ще щиро не розуміти людей, котрі вважають нашу спеціальність не затребуваною. Світові завжди потрібні митці та ті, хто вміє їх розуміти та відчувати, хіба ні?
Якщо ти дуже багато читав про Мачу-Пікчу, мрієш побувати біля Собору Святого Петра у Ватикані, на заставці в телефоні в тебе вишуканий Тадж-Махал, а цивілізація трипільців — найулюбленіша тема з історії, — то дружня родина знавців культорології вже марить тобою!
Даша Барахева, ФГН -1, Культорологія
Історія та археологія
Для мене історія виявилася не такою, як я очікувала. У школі історія здавалася казочкою, яку я б з радістю слухала, а в університеті цей світ звалився.
Для цієї науки немає місця патріотичним висловлюванням/дослідженням, головне, чим має керуватися історик — критичний метод.
На початку навчання з цим були проблеми, я відчувала певну розгубленість, адже було важко ставити під сумніви теорії та вже сталі (як мені здавалося) дати, імена, події. Згодом історія виявилася багатовимірною, я поглянула на неї по-новому і навчилася не сприймати все за чисту монету.
Безумовно, на курсі дізнаєшся багато нового, що здається незрозумілим, що ми мусимо в певному сенсі досліджувати, але це і є основним завданням студента-історика, бо навчатися на історії — це не тільки запам’ятовувати події з датами та постатями.
Також, що здивувало, то це література до семінарів! Доводиться читати (і перечитувати, бо не з першого разу все видається зрозумілим) староукраїнською мовою джерела, а іноді й розбирати написані від руки «твори».
Головне — не впадати в паніку перед таким завданням, бо від цього нікуди не дітися, а коли ти таки прочитаєш джерело, то настає приємне відчуття, що ти зміг це зробити. Можна пишатися собою.
Загалом, щодо порад, то варто читати як художню, так і наукову літературу, присвячену історії, тоді буле легше орієнтуватися в історичному матеріалі.
Петренко Дарина, ФГН — 2, Історія
Філологія (германські мови та літератури (переклад включно)
Коли постало питання мого вступу та обрання спеціальності, я точно знала, це буде щось пов‘язане з мовами. І ось я у НауКМА, навчаюся на Германській філології.
Бути філологом — це не просто вміти оперувати мовою, це знати її зсередини, вміти пояснювати різні мовні явища, вивчати культуру народу через його вміння висловлюватись. Саме тому я обрала свою спеціальність. Вона дає великий обсяг можливостей, відчиняє ті двері, які, на жаль, є зачиненими для, скажімо, просто перекладача. Я не визначилась зі своїм шляхом і не знаю, ким захочу працювати, проте я впевнена, що з освітою Германського філолога не пропаду.
Навчання та підхід викладачів у НаУКМА мене справді вразили. Можу з впевненістю сказати, що навчатися порівняно легко. Завдання і обсяги матеріалу добре збалансовані, через що у мене залишається достатньо вільного часу на саморозвиток на самореалізацію. Викладачі завжди привітні, допоможуть і пояснять, якщо щось не розумієш. А найважливіше, тут розуміють, що всі ми люди і маємо право на помилку. Чого я боялась найбільше, так це засудження моїх невдач. На щастя, викладачі допомагають подолати проблеми, і ти не відчуваєш себе нічого не вартим.
Та і дисципліни, які я вивчаю на германській філології, досить цікаві та цілком зрозумілі. Звичайно, можу поскаржитись, що української мови в програмі забагато, адже хочеться вивчити якнайбільше про іноземну мову. Проте я чудово розумію, що спеціаліст повинен вміло оперувати власною мовою перед тим, як братися за іноземну.
У програмі достатньо дисциплін, що навчають правильно висловлювати думку іноземною мовою як усно, так і письмово, допомагають засвоїти лексику та вивчити її зсередини. Це все надзвичайно цікаво, адже є ще й дисципліни для розвитку, такі як філософія, наприклад. Комусь захочеться поставити запитання: «Навіщо філологу філософія?». Але це надзвичайно важливо бути сфокусованим не лише на власній спеціальності, а й розвиватися всебічно. Тому, можу сказати, що я дуже задоволена своєю спеціальністю, викладачами та дисциплінами, які вивчаю.
Швець Карина. ФГН-1. Германська філологія.
Факультет економічних наук
Фінанси, банківські справи та страхування
Якось давно помітив, що всі глобальні тенденції, у тому числі політичні, зав’язані на грошах, саме тому захотів розібратися з механізмом цієї системи й обрав факультет економічних наук.
Фінанси здавалися мені прикладною спеціальністю і можна було б у будь-якому випадку стати бухгалтером (я так думав). Що ж це насправді? Розкажу окремо про складові спеціальності, що я пізнав за 1,5 роки навчання:
Фінансисти — це справжній мікс особистостей, від творчих натур та підприємців до справжніх математичних геніїв! Викладацький склад теж може похизуватися перлами та прикладами для наслідування. Я можу впевнено сказати, що знаю імена усіх своїх одногрупників, а їх аж 72!
Перший курс фінансиста проходить як пришвидшений курс силової підготовки: багато української та англійської, вища математика, теорія ймовірностей у суміші з першими загальноекономічними предметами. Цей рік є одним з найдинамічніших, як на мене.
Другий курс — це той час, коли з’являються самі фінанси та база знань по спеціальності. Далі ти вже нарощуєш професійні м’язи на сформований каркас.
Співпраця між бізнесом та університетом дуже міцна. Частину курсу фінансів читає чинний директор однієї з найбільших аудиторських компаній світу (KPMG). Крім того, наші фінансисти активно беруть участь у кейсах та міжуніверситетських змаганнях, які дуже часто проводять саме майбутні роботодавці. Деякі курси навіть вимагають створення ідеї справжнього стартапу та його бізнес-плану. Також кафедра фінансів щорічно проводить конференції та обговорення, де молоді науковці та студенти презентують свої академічні напрацювання, обмінюються досвідом з іншими колегами.
Серед цікавих особливостей: величезні можливості вибору подальшої кар’єри, величезна кількість напрямів — страхування, банки, аудит, податки, консалтинг, корпоративні фінанси та багато іншого. Значною частиною життя фінансиста, як і будь-якого справжнього могилянця, є соціальна активність. Фінансисти беруть активну роль у розповсюдженні знань та комунікації з бізнесом через студентську організацію East-West Business.
За 1,5 року за допомогою навичок, набутих в КМА я:
- взяв призове місце в загальноукраїнській олімпіаді з фінансової економіки від KSE серед студентів старших курсів;
- брав участь у 2 кейсах (PwC, CFA) і зараз — 3тій — НБУ;
- презентував на конференції НаУКМА свій огляд технології ICO як нового методу залучення коштів;
- півроку активно беру участь у соціальному проекті з фінансової грамотності українців “Сімейний бюджет”.
Рябцун Євген, ФЕН-2, Фінанси
Маркетниг
Наша спеціальність відрізняється від інших тим, що тут дуже багато практики, а не нудної теорії. Різноманітні кейси від викладачів, цікаві лектори, бізнесмени, які навіть пропонують купувати наші найвдаліші проекти — це дуже круто. Вже зараз все, чому нас вчать, можна використовувати майже в будь-якій життєвій ситуації. З кожним роком все більше предметів, які розвивають надзвичайно потрібні і корисні скіли, що знадобляться в подальшому успішному просуванню по кар’єрних сходах. Навантаження середнє, тому можливо як і знайти роботу, так і більше відпочивати.
Через невелику кількість місць в групі, вважаємось найскладнішою спеціальністю для вступу на ФЕНі, з кожним роком все більший конкурс та прохідний бал, але тим не менш вступити можливо! Про людей, які вступають на маркетинг, скажу, що вони найкращі і найкреативніші!
Маркетинг зараз швидко і впевнено розвивається, він має багато напрямків, тому кожен може знайти щось до душі в цій сфері. Раджу цю спеціальність для всіх, для кого слово «маркетинг» асоціюється не тільки зі словом «реклама» ☺
Глуміліна Марія, маркетинг, 3 курс та Громико Марія, маркетинг, 1 курс
Менеджмент
Можна сказати, що менеджер — це універсальна професія. Управлінець, крім базових навичок спілкування, культури в підприємництві й мотивації, повинен орієнтуватися в економічних законах як на глобальному, так і на локальному рівнях, аналізувати економічні явища, прогнозувати їх та, звісно, уміти застосувати ці знання на практиці.
По суті, наш курс таким чином і побудований: перший курс — предмети загальної підготовки (українська за професійним спрямуванням, англійська, вища математика, теорія ймовірності…) у поєднанні з дисциплінами, які вже поступово вводять у спеціальність: історія менеджменту (надцікавий предмет!!!), економічна теорія, культура ведення бізнесу, психологія управління тощо, на яких ти використовуватимеш знання з базових предметів у різноманітних проектах, кейсах, презентаціях.
Максим Пілявський, ФЕН-2, Менеджмент
Економіка
Економіка — найстарша, найперша спеціальність на ФЕНі.
Хто ми після випуску? Економісти-аналітики широкого профілю. Навчання на економіці дає не тільки знання, базу, матчастину, розуміння свого предмету. Воно дає логічне мислення та вміння будувати причинно-наслідкові зв’язки, тому випускник-економіст з КМА може працювати будь-де, але все одно буде успішним.
Що ми вчимо? Теорію економіки (макро-, мікроекономіка, економіка ринку праці, підприємства тощо), практичні предмети для дослідження та аналізу (економетрика, макроекономічне моделювання тощо), ну і трохи історії (наприклад, історія економічних вчень). Багато економіки, багато математики, багато історії.
Чому саме економіка, а не інші спеціальності? Економіка — це ексклюзив. На економіці викладають найкращі професори, яких немає на жодній іншій спеціальності на ФЕНі. Економіка — єдина спеціальність на ФЕНі, де ти після 2 курсу обираєш спеціалізацію (міжнародна/політика/інноваційна). На економіці ти зможеш прослухати курси, яких не буде ні в кого більше в КМА.
А ще фраза про те, що економісти зубрили, зануди і ботани — це міф! Економісти різні, креативні, розумні та інтелектуальні. Економіка — це складно, але воно того варте:)
Алексєєнко Анастасія, економіка, 2 курс
Факультет правничих наук
Право
Право — єдина спеціальність факультету правничих наук. І вивчають тут… Логічно, що право, проте відповідь на питання «А що таке взагалі право?» — це путівна нитка усього навчання на правничому факультеті.
Хоч право — єдина правнича спеціальність, проте можна сказати, що тут їх насправді просто безліч — всі студенти-правники мають дуже гнучку систему вибіркових предметів, тому вони, по суті, самі собі роблять спеціальності. Можна зосереджуватись на тому, що тебе справді цікавить.
Наприклад, можна обирати більше предметів міжнародного права чи галузевих чи взагалі правничо-наукових — залежно від того, ким ти себе бачиш у майбутньому. Зрештою, хоч всі мають спільну основу (Загальну теорію права чи Конституційне право тощо) кожен сам собі збирає власну програму навчання. Це ду-у-уже схоже на пазл.
Фішка також в тому, що, так, звісно, ти можеш обрати предмет, що тобі не зайде, але ти ніколи не знаєш, чи (або, скоріше, де) він тобі може згодом стане в нагоді. Тому навіть «прохідні» предмети варті вивчення, оскільки право настільки комплексна річ, що так чи інакше застосування знайде будь-що. А у файній компанії вони насправді вже не такі й прохідні. Мабуть, тому я їх так і не зустрів поки…
Шевель Ярослав, ФПвН — 1, право.
Факультет природничих наук
Біологія
Наполегливе навчання, кропітка праця та літні двотижневі практики не злякають того, хто має бажання розвиватися в цій сфері.
До того ж, дружній колектив підтримає й допоможе. А викладачі-титани завжди розрадять смішними жартами і цікавими лекціями.
«Довго обирала між університетом ім. Т. Шевченка і Києво-Могилянською академією. Й ось я тут і жодного разу не шкодую про вибір», — Дорошенко Мальва, ФПрН-3, Біологія.
«Насичений курс, на який треба вступати тільки якщо мариш цією наукою», — Бенківська Катерина, ФГН-2, Біологія.
«Треба бути настільки відданим цілі стати біологом, щоб витрачати на навчання багато часу, наполегливо працювати, адже тут відсутня опція «байдикувати», — Анна Беднарська, ФПрН-1, Біологія.
«Багато викладачів неймовірні, навчання цікаве, однак якщо ви шукаєте щось легке, то це точно не біологія», — Савченко Кіра, ФПрН-2, Біологія
Екологія
Перше, у чому я на 100% впевнена і готова про це кричати- я щаслива (!) бути студенткою Києво-Могилянської академії, хоч спеціальність «екологія» існує так само у Шеві, Драгоманова та багатьох інших вищих навчальних закладах Києва.
Почну з початку, а саме з 1-го курсу. Як на мене, він має бути найважчим, адже саме на першому курсі більше загальних предметів (їх реально важко вчити, бо не цікаво, а кому в радість вчити те, що не хочеться?) і зовсім трішки профільних. Починаючи з другого курсу в нашому навчальному плані в рази більше професійних предметів. А взагалі, як на мене, найкраще — це літня практика. Заради цього слід вибирати екологію. Далеко не на кожній спеціальності влітку є практика по професійному спрямуванню.
Що ще такого цікавенького є, так це лабораторні. Особисто для мене, лабораторія з ботаніки взагалі найулюбленіше місце в Могилянці — затишна, уся в квітах. Насправді, природничником бути дуже не легко. Багато перешкод ламають студентів уже на першому курсі навчання, велика кількість котрих забирають документи ще до початку другого курсу.
Але труднощі не мають лякати, а навпаки — мотивувати розвиватися і йти вперед! Та все ж, важливо, щоб оті перешкоди не затьмарили вашу любов і бажання до навчання, адже в основному ламаються ті, хто потрапив на природничі науки, бо «невдало вступив на економіку».
Якщо ти дійсно любиш природничі науки, і готовий/ва сидіти з книжками до ранку, то так, чекаємо на тебе. Якщо вагаєшся, то краще зупинись і подумай, чи варто, бо якщо є хоч якісь сумніви, є острах, що зламаєшся. Я ж щаслива бути природничницею, навіть просто тому, що люблю те, що вчу.
Маргарита Гуріна, Екологія — 1 курс
Фізика та астрономія
Фізика та астрономія — спеціальність, де спудеї досліджують наш з вами світ та навіть те, що простягається за його межами. Заняття зазвичай проходять у формі лекцій та семінарів, проте час від часу фізиків та астрономів запускають в лабораторії, де вони ставлять різноманітні досліди, котрі потім описують у відповідних роботах — лабораторних.
«…є лабораторні роботи. До цього треба звикнути, це не дуже легко, проте цікаво. Можемо проводити якийсь дослід, а потім по ньому робити висновок — чи дійсно закони природи працюють так і тд…».
— Булана Дарина, Фізики та астрономії — 2
Фізиків та астрономів не так вже й багато, проте всі вони дуже згуртовані — всі складнощі та негаразди переживають разом — на щастя, викладацький склад також цьому сприяє:
«У нас завжди один за всіх і всі за одного. Часом навіть збирались після пар і разом робили дз і всякі самостійні. Викладачі добрі і вони нас терплять, допомогають все зрозуміти. Це все дає відчуття, що ти — найрозумніший»,
— ділиться досвідом Булана Дарина
Хімія
Якщо ти ретельно вчився_лася в школі й знаєш різницю між бутаном і гексаном, умієш визначати валентність, знаєш, що означають ті числа на автозаправках і ти мариш навчанням — тобі сюди.
Ніхто не обіцяє, що буде легко, але є вчителі: відкриті, готові допомогти та пояснити. Часті роботи у лабораторіях і вивчення суміжних потрібних дисциплін, а саме біології та фізики, як приємний бонус-доповнення до спеціальності.
«На курсі вчать розумінню процесів, а не просто завчанню»
— Пасько Марина, ФПрН-1, Хімія.
«Навчання, яке забирає багато часу, одночасно робить мене більш організованою і більш витривалою, сильнішою. Після того, як починаєш розуміти суть процесів, які вивчає хімія, починаєш кайфувати від кожної лекції»
— Сазонова Надія, ФПрН-1, Хімія.
Факультет соціальних наук та соціальних технологій
Політологія
Найчастіше, коли люди чують, що я навчаюся на політології, мене питають: «Будеш президентом?», або «Ти хочеш працювати у Верховній Раді?». Проте політологія зовсім не про це.
У першу чергу, політологія — соціальна наука. Це означає, що вона вивчає соціум, як він оперує, які в цього причини, з акцентом на політику та державу.
Отримавши диплом політолога, зовсім не обов’язково людина буде працювати в дипломатичному представництві або державному апараті. Проте вона точно матиме набір дуже корисних знань, які допоможуть їй краще та глибше усвідомлювати процеси, що відбуваються навколо неї, не заангажовано мислити та критично оцінювати реальність.
“Політологія — це мікс усього: соціології, психології, історії, філософії. Вступаючи на політологію, ти отримуєш розширене бачення того, що відбувається навколо. У тебе буквально розплющуються очі”, — Діана Мошковська, Політологія — 4
“Я жодного разу не пошкодувала про свій вибір. Викладачі і студенти, у товаристві яких я знаходжусь щодня, неймовірно надихають наполегливо працювати. Ці півроку дуже змінили мене, я відчуваю, як поступово стаю все більш свідомою та здатною до глибокого мислення”, — Лілія Вахняк, Політологія — 1
“Політологія у Могилянці — найкраща політологія в Україні, це факт. Навчаючись на мобільності в Німеччині, я не відчувала різниці у рівні навчання”, — Діана Мошковська, Політологія — 4
Вакулюк Марія, Політологія — 1
Соціальна робота
Не гарантую, що вступивши на соціальну роботу, ти одразу зрозумієш, куди потрапиш та ким узагалі будеш — мені для цього знадобився, мабуть, цілий триместр. Але тепер, провчившись майже два роки, можу з упевненістю говорити, що соціальна робота — це про людей і для людей.
Можливо, помічаєш, що легко і швидко знаходиш спільну мову з будь-яким новим знайомим, вмієш надихати, працювати, віриш у людський потенціал та (головне!) любиш людей? Тоді тобі до нас!
У Школі соціальної роботи (до речі, першій в Україні) ти матимеш чудову можливість розвинути свої особистісні якості, отримати дуже (!) багато теоретичних знань та застосувати їх на практиці. Крім загальних, базових предметів (наприклад, «Вступ до соціальної роботи», «Історія соціальної роботи», «Методи соціальної роботи»), буде багато психології, творчих завдань, можливостей проявити свою креативність, цікавих місць для практики, курсів про окремі групи клієнтів, що допоможе тобі зрозуміти, який напрям роботи цікавить тебе найбільше; в рамках «Базових навичок спілкування» навчишся ефективно проводити інтерв’ю, а на «Основах соціальної реклами» створювати власний рекламний продукт.
Навіть якщо зрозумієш, що соціальна робота — не зовсім «твоє», знання, навички та досвід, які здобудеш під час навчання в ШСР, точно не будуть зайвими, незалежно від того, де ти знайдеш себе — вони універсальні, тому що про людей.
Зрештою, ШСР ти запам’ятаєш як [відносно] велику сім’ю. Я щаслива бути її частинкою. Сподіваюся, ти також зможеш це відчути!
Анастасія Комісарова, Соціальна робота — 2 курс
Міжнародні відносини
Про “міжнародні відносини” у Могилянці я можу розповідати багато, але, безумовно, індикатором у ваганнях при вступі на цю спеціальність є “чи бачиш ти себе професіоналом у цій сфері за кільканадцять років?”.
Серед міжнародників немає тих, хто не впевнений або ще в роздумах. Ми — цілеспрямовані, загартовані, готові до подолання труднощів, відповідальні та у будь-якому випадку вирішуємо ситуацію дипломатичним шляхом (принаймні намагаємося).
У нашої спеціальності немає всесвітньо відомих випускників, котрі вже підкорюють арену міжнародних відносин. Чому? Бо цими випускниками будемо ми і, сподіваюся, ти!
“Міжнародні відносини” — це новий “експериментальний” напрямок у КМА, котрий перебуває на фазі впровадження нетипових нам, міжнародникам, курсів, безлічі тренінгів із амбасадорами різних країв Сходу та Заходу, лекцій від політиків з великої літери та конкурсів національного масштабу, де варто відкрити в собі знавця усіх сфер міжнародної політики, спробувати врегулювати проблеми світового масштабу та пригадати прізвище 3 президента Швейцарії.
Якщо ти мрієш відшукати в собі багатопрофільного спеціаліста, котрий володітиме декількома мовами міжнародного спілкування, особисто познайомитися із послами різних країн та дізнатися про їхні місії, пропонувати нестандартні способи подолання будь-яких перешкод на шляху України як конкурентоспроможного суб′єкта міжнародних відносин та гордо називатися “міжнаром із КМА”, — то тобі до нас!
Чекаємо на тебе, нова зірко, що скоро засяє на інтернаціональній арені, та гордо називатиметься випускником Києво-Могилянської Академії!
Скарлат Юлія, ФСНСТ-1, Міжнародні відносини
Соціологія
Майже щодня ми чуємо з екранів телевізора, у новинах, у рекламі словосполучення “соціологічні опитування”. Це стало чимось звичайним і здавалося б зрозумілим. Хтось задав якійсь кількості людей питання, визначив відсоток потрібних відповідей.
Проте, більшість навіть не уявляє який труд за цим стоїть, та як насправді важке і комплексне завдання — провести соціологічне опитування.
Та й загалом, хіба соціологія лише про опитування? Однозначно і точно — ні.
Соціологія — одна з основних соціальних наук. Вона вивчає як і чому соціум функціонує. Чому якісь процеси відбуваються так а не інакше. І повірте — це неймовірно цікаво. Це відкриває очі та допомагає нарешті зрозуміти багато речей, які досі здавалися складними та заплутаними.
«Всім цікаво, реально дуже глобальні речі обговорюємо, які не змусять розчаруватися…»
— розказує Арем Закотюк, Соціологія -1.
Якщо ви дійсно зацікавлені в тому, аби зрозуміти глобальні соціальні процеси навколо — welcome на соціологію. Проте be aware — вас тут чекає достатньо математики! Хоча, якщо це не проблема для вас — вам буде тут дуже цікаво.
До того ж, на вас чекає дружній колектив, з яким вам ніколи не буде сумно.
«Я вражений своїми одногрупниками. Ми є дуже дружніми й інші спеціальності дуже дивуються з нашого відчуття спільності… Усі дуже комунікабельні й ерудовані. Зі всіма дуже цікаво й кожен є дуже цікавою особистістю…»
— доповідає Арем Закотюк.
Психологія
Із психології випускаються, як не дивно, не лише психологи. Адже це спеціальність, що відкриває світ, світ людей, дає змогу його розуміти, оцінювати, аналізувати і функціонувати в ньому. Це спеціальність про людей. Різних. Саме тому це максимально відкритий простір, де поважають індивідуальність, креативність, простір, де кожна людина – особлива, але зрештою є невід’ємною частиною одного цілого.
«На нашому курсі 90% групи – лідери. Більшість з нашої спеціальності – дуже творчі та креативні люди. Є екстраверти, є інтроверти. Є спокійні, є емоційні», – розповідає Лідія Єлістратова, Психологія – 4
Але ж саме це і цікаво, чи не так?
Факультет інформатики
Комп’ютерні науки
Обрала комп‘ютерні науки, бо хотілось продовжувати розвиватись у математичному напрямі, проте на ньому не зупинятись. Мене цікавила IT-сфера з її можливостями. Навчаюсь вже 2-ий рік, можу впевнено сказати, що мені подобається. Проте важко однозначно. Якщо б не мої друзі з ФІ та інших спеціальностей, я б не витримала. Адже Могилянка — це підтримка та поміч, це — люди. Що мене рятує.
Якщо вже говорити про відмінності між спеціальностями факультету інформатики, то на КНІТі більше вивчають алгоритми. У нас на факультеті дуже багато схожих предметів у спеціальностей, тож вступивши не на «те», можна легко добрати потрібне за допомогою профільних вибіркових.
Найбільше подобається те, що серед «старої школи», яка насправді дає багато базових потрібних знань з програмування, є і нещодавні випускники Могилянки, які готові ділитись тільки-но набутим досвідом у компаніях!
Я завжди хотіла лише в Академію, бо знала, яка тут легка, приємна та дружня атмосфера. Які тут розумні та творчі люди. І, звісно, я не помилилась. Я сповна творчо себе реалізовую тут, бо маю можливість долучитись до організацій та проектів. Наприклад, на першому курсі була так званим ді-джеєм Радіо, вмикала музику на плацах. А на другому стала Бадді, про що, не буду приховувати, я мріяла! Почала свою діяльність SMM Бадді, виступала на концертах та спілкувалась з моїми фрешиками!
Вступників хочеться попередити, що навчання забере дуже багато часу. У нас панує свобода, пар не дуже багато, але тому на самостійне опрацювання виноситься матеріал, якому справді треба приділити час. Але якщо долати все разом, згуртувавшись, то все вийде.
Печура Мілена, Комп’ютерні науки — 2 курс
Інженерія програмного забезпечення
Навчають люди, які реалізували себе у сфері програмування як професіонали. Детальні пояснення, викладання необхідних і потрібних у майбутньому навичок і знань, увага і час для кожного студента – саме такі буденні пари програмістів. Написання програм, створення проектів.
«Ми не вивчаємо зайві предмети як в інших ВНЗ, де одночасно з програмуванням вивчають історію України. Це чудово, адже ми вивчаємо тільки те, що знадобиться майбутнім спеціалістам», – Артем Будаєв, ФІ-1, ІПЗ.
«Мене надихають мої однокурсники. Вони створюють умови професійної конкуренції й одночасно завжди готові допомогти», – Кривошеєнко Юлія, ФІ-2, ІПЗ.
Прикладна математика
“Прикладна математика – це чудова спеціальність. Якщо коротко, то примат дуже гнучкий. Тут можна стати як хорошим розробником, так і не гіршим аналітиком. Фактично, тут тобі дають сильну математичну основу, а далі в тебе є всі можливості саморозвитку, а якщо до цього додати можливість обирати предмети для вивчення, то це дає змогу розвивати ті навички, що ти вважаєш необхідними для себе. Наприклад, якщо ти хочеш стати розробником, то предмети «Інформаційний пошук» або «Основи комп’ютерних алгоритмів» допоможуть тобі в цьому. Чи якщо ти бажаєш піти в економічну сферу, то такі дисципліни, як «Диференційні рівняння» або «Фінансова математика» стануть тобі у нагоді.
Коли я сам вступав на примат, я думав, що буде забагато матану, але це не стало проблемою, оскільки тебе не змушують вивчати все без пояснень, навіщо воно тобі. Кожен нормативний предмет корисний і має свою сферу діяльності.
На мою думку, чудовою спеціальнітсь роблять саме викладачі. Це люди, які дійсно хочуть дати знання, а не «прийти, відчитати і піти». За бажання від них завжди можна зануритись глибше у цікаву для тебе тему”, – Девяткин Артем, ФІ-3, Прикладна математика.
“Моє особисте враження – це купа математики та трішки програмування. Якщо все робити вчасно, то є купа вільного часу на розвиток в інших сферах, що тебе цікавлять. Особисто я обрав цю спеціальність лиш, щоб опинитися у середовищі ФІ.
Викладачі чудово ставляться до студентів, з повагою. Завжди допоможуть та пояснять ще раз матеріал, який тобі буде потрібно, на офісних годинах”, – Бутенко Антон, ФІ-2, Прикладна математика.
Організації
Buddy KMA
Привіт!
Якщо ти читаєш цей пост, то, імовірно, ти – майбутній могилянець. Незабаром розпочнеться вступна кампанія, а ти ще досі сумніваєшся і шукаєш відповіді на тисячі своїх запитань? Не хвилюйся, адже у тебе є ми – «Бадді НаУКМА» – твоя власна цілодобова «швидка допомога» під час вступу і протягом усього навчання в Могилянці. Ми знаємо відповіді на всі твої запитання та навіть більше.
Тому обирай майбутній факультет і спеціальність, адже Бадді вже зачекалися на знайомство з тобою!
[Текст належить Бадді]
Студентська Колегія НаУКМА
СК – це орган студентського самоврядування, який займається висвітленням проблем та пропозицій студентства на рівні адміністрації. Колегіанти відповідають за розподіл бюджету між студентськими проектами, координують діяльність студентських організацій та стипендійну програму для абітурієнтів від асоціації випускників. Також саме СК організовує День Академії, який цього року був особливо затишним та теплим.
[ Текст належить Бадді]
Радіо КВІТ
У Радіо КВІТ ми допомагаємо Могилянці розКВІТати. Влаштовуємо квартирники, музичні концерти, на яких найкрутіші виконавці з усього універу виконують українські та світові хіти, ми ставимо музику на першому та другому плацу, проводимо благодійні івенти, накшталт аукціону побачень.) Також ми іноді підпрацьовуємо поштою – на день святого Валентина та перед Новим роком, нещодавно створили новий формат івентів, де студенти на велику перерву виступають без підготовки просто неба. Багато всього. Ми знаємо, що таке – круто. І всі знають, що ми знаємо. Не дарма ж в рубку Радіо КВІТа хочуть та приходять всі?
Пішли у Квіт тому, що ця СО найкрутіша. Але цього року з новою командою ми підняли Квіт на новий рівень. Розкажемо вам один цікавий випадок. На днях в КМА була дуже крута вистава. КВІТ був непричетний до неї. Проте до нас зайшов хлопець і подякував за це. Нам здається це про щось свідчить.
Микита Зінченко – координатор заходів радіо КВІТ,
Владислава Остапенко – координаторка СММ
ТА Могилянка
Та Могилянка – це взаємна любов усіх членів ТА до камери, монтажу, сценарію, студій, відео – любов до того, що ми створюємо і того, чим надихаємо інших. Та – це мій перший досвід у студентській організації.
Очевидно, що вибір більш інтуїтивний, але саме такий, котрий був правильним. ТА дихає натхненням та горить вогниками в очах усієї команди, хіба це не привід закохатися в неї раз та назавжди? Та – це однозначно команда мрії! Я в оточенні найкращих фотографів, відеографів, режисерів монтажу, сценаристів, режисерів, журналістів – професіоналів у своїй царині. Це – коли люди люблять те, що створюють, це – коли ти там, де маєш бути! Місія ТА Могилянки – для студентства і про студентство.
Якщо спудеї зіштовхуються з якимись проблемами, – ми завжди готові простягнути руку допомоги та висвітлили актуальне та злободенне у своїх сюжетах. Студентська орнанізація пасуватиме талановитим та амбіційним студентам, котрим цікаво все, що пов′язано з відео- та фотопродакшном та тим, хто готовим навчатися та відкривати для себе нові горизонти.
Гай Крістіна, фотограф ТА Могилянки
Спудейське Братство
Чи можна уявити більш абстрактну та інтригуючу назву, ніж «Спудейське Братство»? Та навряд чи щось може бути чимось настільки реальним, надійним та мотивуючим, бо саме люди, “братство”, робить Могилянку місцем повним можливостей, де кожен почуває себе наче вдома.
«Спудейське Братство – платформа для створення ваших проектів! Ми не тільки робимо культові могилянські акції на кшталт «Чистого Сковороди» до Дня академії, а й даємо тобі шанс втілити свою ідею – або ж розвинути скіли і допомогти втілити чиюсь. Тут можна навчитись чому завгодно і спробувати себе в чому завгодно. Ми щороку організовуємо освітні тренінги, як відкриті (наприклад, тренінг із графічного дизайну), так і закриті, де можуть взяти участь тільки люди з СБ. Ми – трушна концентрована Могилянка, і, можливо, саме твоя майбутня маленька сім’я у великій. родині КМА. Чекаємо на всіх у 4–107! І пам’ятайте: в СБ не стукають»
Дар’я Діденко, ФГН-2, Германські мови, PR-manager СБ.
Кіноклуб
Звичайна аудиторія у 9 корпусі, яка магічним чином збирає десятки людей для перегляду та обговорення кінокартин, що такі ж різні, як і відвідувачі кіноклубу. І не дивно, адже національне та жанрове різноманіття фільмів, покази яких тут здійснюються регулярно, не може не вражати та не інтригувати глядачів, а можливо і потенційних учасників команди Кіноклубу, який, до речі, існує ще з 1994 року.
«Раніше ми влаштовували кінопокази майже щодня, але після певних змін це відбувається рідше, проте якісніше. Зараз активно співпрацюємо з кінодистриб’юторами та кінофестивалями, транслюємо фільми українських режисерів з їх участю у обговоренні. Але попри активну взаємодію з іншими організаціями та популяризацію вітчизняних робіт, головним фокусом нашої діяльності все ж залишається кіно. Адже базовою цінністю є саме фільм, а не його бюджет, прокатна історія, акторський склад чи відгуки критиків.
Саме тому я закликаю всіх дивитися будь-яке кіно: від світової класики до угандійських бойовиків або північнокорейських фільмів-опер»
Сергій Сирбу, Політологія-2, координатор організації
KMA Today
Бажаєш отримувати найсвіжішу інформацію про новини та оголошення Могилянки? Тоді KMA Today – те, що тобі потрібно. Швидко, зручно, лаконічно.
«KMA Today – студентський інтернет-ЗМІ, у фокусі якого – повсякденне життя Академії. Водночас це суміш “могилянського BBC” й інтерактивної авторської платформи, тож KMA Today розділяє написані в нейтральному стилі новини від редакції та матеріали з особистою думкою авторів(ок). Ми щоденно публікуємо новини в достатньо оперативному, зручному й цілісному форматі.
Наразі видання працює на базі Telegram-каналу (@kma_today), однак планує незабаром запустити власну веб-платформу.
Уточнюємо також, що редакція готова надавати базу KMA Today для авторських колонок і окремих публікацій.»
Гліб Кузьменко, ФСНСТ-3, Соціологія, співзасновник KMA Today.
Enactus NaUKMA
Осередок міжнародної організації Enactus у нашій Альма-матері (міжнародна організація в “сусідньому кабінеті”). На меті в них – розвиток у студентів навичок соціального підприємництва. Завдяки активній молоді реалізовується багато різних проектів! Від масового донорства до благодійних маркетів, лекцій та освітніх проектів – вони весь час активно проводять різні заходи й залучають до них студентство.
East West Business
Неймовірна організація, за допомогою якої випуститися з Могилянки можна вже зі своїм бізнесом. Це люди, котрі займаються всім – від дизайну до медіа-платформ, їхні пости кожного разу розширюють кругозір, розвіюють стереотипи. Дізнатися від професіоналів про різницю бізнесу та стартапу, як стати гарним копірайтером, усі таємниці маркетингу – усе це чекає вас на зустрічах від East West Business, як і багато чого іншого. Тож, якщо в голові крутиться якась шалена ідея – ти знаєш, куди йти!
“Вони дали можливість дізнатись, чим живуть могилянці після випуску (адже саме вони проводять значну частину лекцій), як склався їхній кар’єрний шлях. Дали безкоштовно контент, за який люди платять гроші.
Іншим може бути цікаво, бо це надихає, мотивує, послухати про помилки, які вони зробили та не повторювати їх. Гарне місце, щоб знайти однодумців”.
Гадзовський Євгеній ФЕН, фінанси, банківська справа та страхування-2
FIldo
Студентська організація, що займається розвитком факультету інформатики і його взаємодією з іншими факультетами. Саме через них у нас є онлайн-система поселення в гуртожитки, онлайн-розклад, що в будь-який момент може підказати ім’я-прізвище викладача і кабінет, у якому відбувається пара (спасіння!), бот для віддаленого друку та багато іншого. Більше про їхню діяльність можна дізнатися в соцмережах, де ви побачите гору лекцій, ночі коду та велику кількість заходів та подій, що не залишать нікого байдужими!
“Оскільки наші лекції зараз носять скоріше ознайомчий, ніж практичний характер, вони – дуже гарний спосіб оглянути якусь технологію/мову/підхід цікавою і зрозумілою мовою. На FIdo camps дуже круті лектори, теми лекцій доволі цікаві, це безкоштовно і проходить по п’ятницях у зручний час :D”
Постніков Михайло, ФІ-1-ІПЗ
Geek-club: Персонажі. Захоплення. Світи.
Чули колись про Покемонів? Чи може про Dark Souls? Або ж ви з нетерпінням очікуєте нового сезону Гри Престолів? Якщо вам знайома хоча б одна з вищезгаданих назв, то вас певно зацікавить ще одна наша автентична молода організація – Geek Club. Різноманітні івенти, походи в кіно і квести, і все це за тематикою твоїх улюблених коміксів, серіалів чи комп’ютерних ігор!
«Це те місце, де ти зможеш повністю забути про стрес, який пов’язаний з першим роком навчання в університеті. Адже в нашому клубі раді всім і кожному. У нас дуже толерантна і привітна спільнота, оскільки ми поєднуємо в собі фанатів зовсім різних напрямів, від аніме до фентезі історій, від любителів серіальчиків до ґеймерів, від коміксів до поціновувачів настолок. Тому, щоб мирно співіснувати, наші “королівства” мають поважати одне одного і жити в мирі. Звичайно, у нашому клубі цікавіше буде тим, хто полюбляє інколи подумки поринати у фантастичні світі, адже в нас можна знайти саме таких мрійників і фанатів. Проте, наші івенти цікаво буде відвідати і “не підготовленому глядачу”, щоб просто відпочити з друзями і переглянути фільм чи пограти у настолку.
Тож запрошуємо всіх до нас! May the force be with you!»
Антон Вагін, Соціологія, ФСНСТ, БП-2, один з організаторів
Mohylianka Dance: Емоція. Вираження. Танець.
«Mohylianka Dance» існує в Києво-Могилянській академії з 2014 року. Уже трохи більше 4 років тут об’єднані небайдужі до танцю студенти: новачки і професіонали, з різних курсів, факультетів, спеціальностей, щоб поширювати танцювальну культуру в НаУКМА, розвиватися і активно відпочивати від труднощів навчального процесу :)
Щодня, з понеділка по суботу, проводяться. тренування з різних танцювальних стилів: Latina, Hip-hop, Jazz-Funk, Contemporary, Stretching, Fusion. Усі тренування безкоштовні, вони відбуваються в приміщенні Культурно-мистецького центру НаУКМА (танцювальна зала на 2-му поверсі). Тут немає сформованих груп, і кожен охочий може спокійно приєднатися!
«Могилянка Денс – це абсолютно безкоштовна організація, де тренери/тренерки діляться своїми навичками і досвідом з усіма охочими. Аби займатись у нас, тобі не обов`язково бути професіоналом у танцях. До нас приходять усі, хто хоче відпочити, пізнати своє тіло, поспілкуватися, посміятися, весело провести час, але з великою користю для свого, адже танці – це для душі. Могилянка Денс – це про легкість, відкритість, позитивну атмосферу, розвиток, удосконалення, впевненість у собі.
Чому ця організація важлива для мене?
Я так само як і студенти, відпочиваю морально на цих заняттях. Мені дуже приємно ділитися своїм досвідом з іншими та отримувати крутий фідбек від дівчат, які приходять до мене. Я є частиною Могилянського життя, коли я тут».
Таня Жежера, Менеджмент, ФЕН, БП-1, тренерка з Jazz-Funk стилю
Дебатний Клуб НАУКМА: Спільнота. Виклик. Розвиток.
Якщо ти на сімейних застіллях гаряче обґрунтовуєш свою думку і. вмієш переконувати так, що жодного сумніву не залишиться, або просто хочеш покращити свої ораторські навички? Вважаєш, що у суперечці народжується істина? Тоді тобі точно до дебатного клубу!
«Особливе місце, куди люди приходять за новими знаннями, випробуваннями та розширенням світогляду. Щотижневі засідання на найрізноманітніші теми (від геополітики до фемінізму), що проходять за взірцем засідань британського парламенту. Ми вчимо дивитися на речі з усіх можливих боків, аргументувати власну позицію, аналізувати потік інформації та використовувати слова опонентів на свою користь. Приходь, скажи своє слово та захисти його!
Чим клуб особливий для мене: він дав набагато більше, ніж я очікувала. У ньому я не лише чудово проводжу час, він помітно розвинув мої навички до структуризації промов, володіння власними емоціями під час виступів, вміння слухати й чути інших.
А найдивовижніше те, що завдяки Дебатному клубу я стала набагато менше перебивати людей, повністю вислуховувати їхню позицію і лише тоді, представляти їм лаконічну презентацію моїх думок та одразу аналіз на почуте:)»
Марія Сігова, Психологія, ФСНСТ, БП-3, членкиня Дебатного клубу.
Гуртожиток
Києво-Могилянська академія може запропонувати своїм студентам проживання в гуртожитку.
Їх є декілька, але для фрешів (тобто першокурсників) найімовірніше будуть доступні два варіанти: гуртожиток на Троєщині -«Троя», і на Харківському шосе — «Харьок».
Мені доводилось бувати в гуртожитках різних університетів Києва. Перше, що кидається в очі в будь-якому могилянському гуртожитку на контрасті з іншими, — це простір. Ідеться і про спільний, і про особистий.
Тут вдосталь місця, щоб організувати робочу зону, або щоб повісити полички, які при цьому не будуть «стискувати» кімнату. Інша перевага — умови життя. Тут варто розуміти, що такі умови кожен створює сам, безпосередньо впливає на них і формує так, як людині того хочеться.
Але «стартові позиції» дуже непогані. У більшості блоках/коридорах/кімнатах уже проведений ремонт, в інших такий ремонт наразі проводиться. Адміністрація гуртожитку завжди готова вислухати ваші питання, пропозиції чи скарги.
Тим більше, існує студентське самоврядування гуртожитків, які також вирішують нагальні проблеми й контролюють підтримання порядку на кожному з поверхів. Існує також очевидний недолік — гуртожитки знаходяться досить далеко від корпусів Могилянки.
Але до цього звикаєш (кажу з власного досвіду), хоч інколи доводиться запізнюватися через затори. Місць для заселення має вистачити всім, ніхто не залишиться без даху над головою (якщо ви звісно згодні дотримуватися елементарних правил поведінки в гуртожитках).